€ 1200-1500

Niemcy praca dla opiekunki osób starszych do małżeństwa z Zirndorf czerwiec 2018

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Zirndorf
  • Znajomośc języka: komunikatywna
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 8 tygodni
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 10 maja 2018 02:19

Począwszy od czerwca 2018 możliwa praca w Niemczech dla opiekunki osób starszych. Zlecenie z Zirndorf przy opiece nad małżeństwem w wieku 82 oraz 89 lat.

Rozpoczęcie: 01.06.2018
Miejscowość: 90513 Zirndorf (Bawaria,ok.9 km od Norymbergii)
Osoba podopieczna: małżeństwo
Kobieta – 82 lata
165/ 50
Mężczyzna – 89 lat

Opis osób podopiecznych:
Pani w wieku 82 lat – osłabienie starcze, osteoporoza, reumatyzm, artroza.
Nosi okulary i ma protezę zębową. Wymaga wsparcia przy chodzeniu, porusza się przy rollatorze. Używa wkładek. Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach, takich jak mycie, ubieranie, jedzenie, aczkolwiek w miarę możliwości stara się być samodzielna.
Pan w wieku 89 lat z osłabieniem starczym, nosi okulary oraz protezę zębową. Wymaga czasem podparcia przy chodzeniu. Pan ma ból w udzie i boli go w momencie, gdy staje na jedną nogę. Poprzednio wykonywał wszystkie czynności samodzielnie i ma nadzieje wrócić do całkowitej sprawności. Ogólnie jest osobą samodzielną, myje się/ubiera/je sam.
Raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka
W domu do dyspozycji jest winda schodowa, krzesełko do kąpieli, rolator.

Schorzenia:
pani: osłabienie starcze, osteoporoza, reumatyzm;
pan: osłabienie starcze
Pielęgniarka: brak

Czynnosci wykonywane przez podopieczną:
– poruszanie się- pani przy rolatorze/ pan samodzielnie
– toaleta- pani z pomocą/ pan samodzielnie
– higiena osobista/ mycie- pani z pomocą/ pan samodzielnie
– ubieranie- pani z pomocą/ pan samodzielnie
– jedzenie- pani z pomocą/ pan samodzielnie

Wstawanie w nocy: cisza nocna może być zakłócona
Zakres obowiązków:
– gotowanie
– pranie, prasowanie
-sprzątanie
-zakupy

Warunki domowe: dom jednorodzinny z ogrodem, blisko do sklepu (ok. 10 min)

Warunki dla Opiekunki:
– pokój
– Internet

Wymagania:
– komunikatywna znajomość j. niemieckiego
– gotowość do pracy 2 miesiące
-osoba niepaląca
-bez prawa jazdy

Warunki zatrudnienia:
Umowa zlecenie
Sładki odprowadzane do ZUS

ID ogłoszenia: 6175af30a2c93044