€ 1200-1250

Niemcy praca w Steinhagen dla opiekunki osób starszych do Pana 98 lat

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Steinhagen
  • Znajomośc języka: dobra
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 2 miesiące
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 26 kwietnia 2018 01:48

Począwszy od 3-go maja 2018 potrzebna opiekunka osób starszych do pracy w Niemczech w rejonie Steinhagen przy opiece nad seniorem w wieku 98 lat, który cierpi na inkontynencję i osłabienie starcze.

Rozpoczęcie: 03.05.2018 (długość trwania zlecenia: 2 miesiące)
Miejscowość: 33803 Steinhagen (Nadrenia Północna-Westfalia)
Osoba podopieczna: mężczyzna
Wzrost 170 cm
Waga 60 kg
Wiek 98 lat

Opis osób podopiecznych:
Pan w wieku 98 lat, cierpi na inkontynencję i osłabienie starcze. Porusza się przy rollatorze. Wymaga pomocy przy pielęgnacji ciała, myciu, ubieraniu. Je/pije samodzielnie, przesypia noce.
Podopieczny mieszka samotnie w domu dwurodzinnym. Zamieszkuje najniższe piętro. Na 1 piętrze mieszka kuzyn córki, ale bardzo rzadko bywa w domu. Całe drugie piętro – piękne, oddzielne mieszkanie jest do dyspozycji Opiekunki.
Pan nie ma żadnego stopnia niepełnosprawności, nie potrzebuje opieki medycznej. Nie słyszy dobrze (nosi aparat słuchowy), ma protezy kolan, w domu także porusza się przy rollatorze.
Córka opisuje go jako bardzo spokojną osobę. Jego hobby to znaczki i telewizja (sport). Jego żona zmarła 5,5 roku temu i do tej pory robił wszystko sam. Aktualnie jest w klinice, ponieważ upadł. Córka chciałaby, żeby ktoś był w domu z jej tatą, ponieważ sama mieszka w Münster; przyjeżdża raz w tygodniu razem ze swoim psem (kochanym i spokojnym).
Zakupy są zwykle wykonywane przez córkę, ewentualnie przez ogrodnika. Supermarket oddalony jest o około 3 km. Jeśli Opiekunka ma prawo jazdy, będzie miała do dyspozycji samochód.

Schorzenia: inkontynencja, osłabienie starcze

Pielęgniarka: nie

Czynnosci wykonywane przez podopieczną:
– poruszanie się- przy rollatorze
– toaleta- pełna inkontynencja
– higiena osobista/ mycie- z pomocą
– ubieranie- z pomocą
– jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: brak (ewentualnie w wyjątkowych sytuacjach)

Zakres obowiązków:
– gotowanie
– pranie, prasowanie
-sprzątanie
-zakupy

Warunki domowe: dom dwurodzinny

Warunki dla Opiekunki:
– 2 pokoje, oddzielna łazienka (oddzielne mieszkanie na 2. piętrze)
-TV, radio, telefon, Internet

Wymagania:
– komunikatywna + / dobra znajomość j. niemieckiego
-prawo jazdy mile widziane
-palenie tylko na zewnątrz
-dobre referencje
– serdeczna, empatyczna, opiekuńcza osoba
– gotowość do pracy 2 miesiące
-dobra gospodyni domowa

Zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@probetreuung.eu lub telefonicznego pod nr 897220765 lub 798148303

ID ogłoszenia: 2445adde00fea922