€ 1400€

Oferta pracy w Niemczech dla opiekunki osób starszych do Pana 83 l. z Rüdersfeld

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Rüdersfeld
  • Znajomośc języka: dobra
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 2 miesiące
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 12 marca 2020 03:37

Począwszy od 9-go kwietnia dostępna praca w Niemczech jako opiekun lub opiekunka osób starszych. Zlecenie z Rüdersfeld przy opiece nad Panem w wieku 83 lat, który potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach.

Rozpoczęcie 09.04.2020
Miejscowość: 31702 Rüdersfeld
Osoba podopieczna: Friedrich
Wzrost 188
Waga 94
Wiek 1937

Opis osób podopiecznych:
Senior ma 83 lata i od śmierci swojej żony żyje samotnie. Z pomocą Pflegedienst, cateringu i sprzątaczki nie było to dla niego problemem. Do tej pory był w stanie samodzielnie układać płytki. Do jutra przebywa w szpitalu, później idzie do domu opieki krótkoterminowej. Przed upadkiem radził sobie bez rollatora, teraz jednak jest on niezbędny. Pomimo tego, że senior często wstaje w nocy do toalety może się zdarzyć, że nie panuje nad inkontynencją.
Senior ma artrozę prawego ramienia, poza tym ścięgna są zerwane do tego stopnia, że nie może ruszać ramieniem, ale dłonią już tak.
Opiekunka dostaje nową kuchnię, sypialnię i salon. Pomieszczenia te zostały niedawno wyremontowane. W mieszkaniu jest toaleta dla gości bez prysznica. Jest to pomieszczenie wyłącznie dla opiekunki. Nową łazienkę opiekunka musi dzielić z seniorem.
Do domu należy także duży ogród, o który dba lokator, ponieważ poddasze jest wynajmowane.
Mile widziana troskliwa opiekunka z dobrą znajomością języka, ponieważ senior jest po udarze i mówi wolno i niewyraźnie.

Schorzenia:
Udar w 1990, parkinson, osłabienie starcze, inkontynencja, artroza prawego ramienia, zerwanie ścięgien prawego ramienia

Pielęgniarka: tak, do wykładania leków

Czynności wykonywane przez podopiecznego:
– poruszanie się- przy rollatorze,
– toaleta- samodzielnie (inkontynencja)
– higiena osobista/ mycie- z pomocą (do dyspozycji opiekunki jest krzesełko pod prysznicem, krzesełko łazienkowe i łóżko pielęgnacyjne)
– ubieranie- samodzielnie
– jedzenie- samodzielnie
-transfer- samodzielnie (należy asekurować)
– schody- samodzielnie
-rytm dnia- o 8 wstaje, o 8 śniadanie, o 12 obiad, o 18 kolacja, cisza nocna o 22

Wstawanie w nocy:
Podopieczny często wstaje w nocy do toalety, pomoc opiekunki nie jest wymagana, a senior nie dostaje środków nasennych

Zakres obowiązków:
– gotowanie
– pranie, prasowanie
-sprzątanie
-zakupy

Warunki domowe:
Wieś, dom jednorodzinny. Na zakupy 5 minut autobusem, 15 minut rowerem.
-opiekunka może palić tylko na zewnątrz

Warunki dla Opiekunki:
2 Pokoje z własną toaletą, internet, TV, radio
Czas wolny: 2 godziny dziennie, z reguły od 13 do 15. W tym czasie podopieczny może zostać sam
Dodatkowo: 1 cały wolny dzień w tygodniu, albo 2x po pół dnia

tel. 574 701 864

ID ogłoszenia: 525e68bbda4f694

Brak tagów