€ 1200-1400

Praca Niemcy dla opiekunki osób starszych do Pana 83 lata z Norymbergi

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Norymberga
  • Znajomośc języka: komunikatywna
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 6-8 tygodni
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 12 lipca 2018 06:38

Od zaraz w Norymbergi oferta pracy w Niemczech dla opiekunki osób starszych. Zlecenie dotyczy opieki nad Panem w wieku 83 lat, który ma problemy ze słuchem, ale jeszcze nie nosi aparatu słuchowego, problemy z demencją, cierpi na chorobę Alzheimera, ma cukrzycę, lecz leki podawane są dwa razy dziennie przez Pielęgniarkę.

Miejscowość: 90431 Nürnberg
Osoba podopieczna: mężczyzna
Wzrost 170 cm
Waga 75 kg
Wiek 83 lata

Opis osób podopiecznych:
Pan w wieku 83 lat, mieszkający z żoną, która złamała biodro i teraz raz w tygodniu chodzi na rehabilitację. Ogólnie jest samodzielna. Pan ma problemy ze słuchem, ale jeszcze nie nosi aparatu słuchowego, problemy z demencją, cierpi na chorobę Alzheimera, ma cukrzycę, lecz leki podawane są dwa razy dziennie przez Pielęgniarkę. Dawno wykryto guz nowotworowy w głowie, jednak na dany moment nie ma regresji. W drodze do łazienki popuszcza lecz tylko czasem zakładane są pampersy, ma ograniczony ruch ramienia, który związany jest z bólem, mimo wszystko porusza się samodzielnie. Nawet bierze chętnie udział w zakupach. Bierze prysznic samodzielnie, lecz stale trzeba mu o tym przypominać, przy kąpieli potrzebuje jedynie pomocy w myciu głowy (co 2 dzień myć nad wanną) lub pomocy w pielęgnacji paznokci. Jest osobą sprawną, nie trzeba mu pomagać w ubieraniu ani jedzeniu. Jest uparty, stale szuka kluczy twierdząc, że mu je skradziono.
Dziadek pomaga opiekunce w codziennych czynnościach (np. wkłada naczynia do zmywarki).
Trzeba kontrolować i przypominać, żeby wykonywał codzienne czynności.
Staruszek z poczuciem humoru 

Schorzenia: niedosłyszy, Alzheimer, podwyższone ciśnienie, cukrzyca, nowotwór głowy,

Pielęgniarka: tak, dwa razy dziennie (podawanie insuliny)

Czynności wykonywane przez podopieczną:
– poruszanie się- samodzielne
– toaleta- samodzielnie, rzadko zakładane są pampersy
– higiena osobista/ mycie- samodzielne, pomoc tylko przy umyciu głowy
– ubieranie- samodzielnie
– jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: nie

Zakres obowiązków:
– gotowanie
– pranie, prasowanie
– sprzątanie (mycie okien również)
– zakupy (podopieczny chętnie towarzyszy)

Warunki domowe: domek jednorodzinny z ogrodem, 200m2, w mieście (3piętra)
Warunki dla Opiekunki:
– pokój będzie można dostosować do potrzeb na miejscu
-niestety Internet będzie zakładany dopiero w połowie roku, czekają na wypowiedzenie starej umowy
Wymagania:
– Pan lub Pani,
– os. niepaląca,
– dobra znajomość j. niemieckiego
– doświadczenie w opiece i opisanej sytuacji podopiecznej
– gotowość do pracy 2 miesiące

ID ogłoszenia: 4105b44bf3170aa9

Musisz być zalogowany, aby zapytać się o ogłoszenie.