€ od 1340

Praca Niemcy opiekunka osoby niepełnosprawnej do 30-letniego pana z ok.Hanoweru

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Landwehr, Hildesheim, Hannover
  • Znajomośc języka: dobra
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: do uzgodnienia
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 14 maja 2017 03:36

Propozycja pracy w Niemczech na terenie Hanoweru jako opiekunka osoby niepełnosprawnej. Zatrudnienie przy opiece nad 30-letnim Panem sparaliżowanym na skutek wypadku rowerowego.

Podopieczny ma 30 lat. Waży około 50-60 kg. Jest osobą sparaliżowaną na skutek wypadku na rowerze 7 lat temu. Może poruszać górną częścią ciała i ramieniem, ma niesprawne palce. Sam podopieczny porównuje siebie do bohatera filmu „Nietykalni”. Porusza się na wózku elektrycznym. Jest osobą sprawną umysłową i pomimo przeciwności losu, jest komunikatywny, otwarty i chce żyć normalnie. Pan jest fanem muzyki reggae, uwielbia kwiaty (uczył się jako ogrodnik)– w jego pokoju, jak również na zewnątrz domu jest bardzo dużo roślin. Hoduje również gekony (jeśli opiekunka się boi, nie musi ich karmić, mogą być zamknięte w terrarium). Pan nie jest w stanie sam jeść, należy podawać mu pokarmy i picie. Aby zachować resztki samodzielności ma specjalne uchwyty na szczoteczkę do zębów lub na telefon. Chetnie komunikuje się przez Whatsapp, Skype i facebooka. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, chętnie urządza grille, jeździ do pubów, na koncerty.
Obowiązki

Opieka: pomoc w myciu, ubieraniu, jedzeniu, pielęgnacji włosów (pan ma dredy), korzystaniu z toalety (pan ma też zakładane pielucho majtki), wstawaniu (jest Lift), wspólne spędzanie czasu z podopiecznym – zakupy, gotowanie, koncerty, kino, gry, słuchanie muzyki, pielęgnacja roślin. Prowadzenie domu: pranie, gotowanie, robienie zakupów, prasowanie
Praca w nocy nie występuje, jednak trzeba być gotowym do niesienia pomocy, gdyby zaszła taka potrzeba.
Informacje dodatkowe

Pan mieszka w domu jednorodzinnym (na górze mieszkają rodzice, cały dół jest przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej). Pan Bastian ma do dyspozycji duży pokój z kuchnią oraz sypialnię z łazienką. Rodzice są osobami pracującymi, ale starają się również pomagać opiekunce (szczególnie mama). Przychodzi również opieka medyczna. W domu są też dwa psy i koty, jednak jeśli opiekunka nie chce, nie musi ich karmić. Do dyspozycji opiekunki jest oddzielny apartament na piętrze z łazienką, radiem i TV. Jest zapewniony Internet oraz tanie połączenia na Polskę. Czas wolny to minimum dwie godziny dziennie.
Kontakt

Justyna Art tel. 730-733-104,
justyna.art@herz24.pl

Wymagania

Poszukujemy młodej opiekunki z prawem jazdy (wiek 25-40 lat), która będzie traktować pana nie tylko jako podopiecznego, ale również kolegę (wspólne wyjazdy do miasta, na koncerty). Pan jest osobą palącą, dlatego chciałby również mieć palącą opiekunkę. Wymagany jest dobry niemiecki, mile widziane prawo jazdy. Wyjazd od zaraz na 2 miesiące.
Oferujemy

Legalną pracę (poświadczony formularz ZUS e101);
Opłacane wszystkie składki i ubezpieczenia (karta EKUZ);
Atrakcyjne wynagrodzenie w pełni wynagradzające trud Opiekunki;
Profesjonalizm i osobiste zaangażowanie naszych Doradców;
Pełne wsparcie merytoryczne w czasie zagranicznego pobytu;
Pomoc w przygotowaniu do wyjazdu;
Kontrakty od 1 do 3 miesięcy (z możliwością przedłużenia);
Na miejscu zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie;
Bezpieczne i sprawdzone miejsce pracy;

ID ogłoszenia: 1835915892fbbb8b