€ 1250€

Praca w Niemczech dla opiekunki osób starszych, Norymberga do Pani 88 lat

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Norymberga
  • Znajomośc języka: komunikatywna
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 2 miesiące
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 12 marca 2020 03:35

Na terenie Norymbergi od zaraz dostępna do podjęcia praca w Niemczech jako opiekun lub opiekunka osób starszych. Zlecenie przy opiece nad Panią w wieku 88 lat, która jest po wylewie, ale porusza się samodzielnie.

Miejsce: Norymberga 90425
Osoba podopieczna:
kobieta
Wiek: 88lat
Waga: 75kg
Wzrost: 160cm
Opis osoby podopiecznej:
Podopieczna jest po wylewie. Obecnie jeszcze podczas wstawania z łóżka należy podopiecznej pomóc. Seniorka porusza się samodzielnie za pomocą rollatora, po pobycie w szpitalu odzyskała już dużo sił i każdego dnia jest coraz lepiej. Toaletę seniorka wykonuje samodzielnie, na noc zakładany jest pampers aby uniknąć wstawania w nocy. Rano seniorce należy pomóc / asekurować ją/ przy higienie ciała oraz ubieraniu się (stara się jak najwięcej czynności wykonać samodzielnie). Podopieczna nie ma żadnej specjalnej diety, nie jest również wybredna co do spożywanych posiłków. Z racji cukrzycy seniorka rano zażywa tabletki a wieczorem przychodzi pflegedienst podać insulinę. Dodatkowo codziennie rano przychodzi caritas w celu założenia pończoch uciskowych. Poza codzienną higieną ciała, kąpiel seniorki odbywa się 1 x w tyg. Jest specjalne pielęgnacyjne łóżko, Toilettenstuchl oraz lift do wanny. Zakupy robi opiekunka (wszystkie sklepy są bardzo blisko) ,zazwyczaj po śniadaniu a w tym czasie oraz w czasie przerwy, która odbywa się po obiedzie podopieczna może spokojnie zostać sama w domu. Podopieczną określa się jako bardzo miłą, spokojną i bezkonfliktową osobę o pogodnej naturze a samo miejsce zlecenia uważa za dobre miejsce pracy.
Seniorka mieszka w domu dwurodzinnym na piętrze, parter domu zajmuje syn z synową, którzy mają osobne wejście i nie wtrącają się w życie i prace opiekunki. Mamę odwiedzają 1-2 x w tyg. Ewentualnie w razie potrzeby służą pomocą.
Seniorka nie wychodzi na spacer.
2-3 godziny dziennie wolne- może zostać sama.
Schorzenia: Cukrzyca, alergia, udar
Wstawanie w nocy: brak
Zakres obowiązków:
– robienie zakupów
– pranie, sprzątanie, gotowanie
– opieka oraz dbanie o dobre samopoczucie podopiecznej
– prowadzenie gospodarstwa domowego
Warunki domowe:
Warunki dla Opiekunki:
– Pokój z pełnym wyposażeniem
-Internet
Wymagania:
– komunikatywna lub dobra znajomość j. Niemieckiego
– doświadczenie w opiece
Warunki zatrudnienia:
Umowa zlecenie
Stawka: 1250 € netto

tel. 574 701 864

ID ogłoszenia: 7835e67b380042dd