€ 1200-1400

Praca w Niemczech w opiece nad starszą Panią 95 l. z Erlangen

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Neurymerga
  • Znajomośc języka: dobra
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 6-8 tygodni
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 3 września 2018 02:22

Pod koniec września potrzebna empatyczna opiekunka osób starszych do pracy w Niemczech przy opiece nad seniorką w wieku 95 lat z Erlangen. Podopieczna cierpi na problemy skórne.

Rozpoczęcie :29.09.2018
Miejscowość: 91052 Erlangen
Osoba podopieczna: kobieta
Wzrost 165 cm
Waga 80 kg
Wiek 95 lat

Opis osób podopiecznych:
Pani w wieku 95 lat, mieszkająca w dużym mieszkaniu w centrum miasta. Jest bardzo miła, serdeczna, uczy języka. Mieszka sama. Ogólnie jest samodzielna. Bierze chętnie udział w zakupach, je sama -nie jest wybredna. Je wszystko co opiekunka przygotuje. Babcia chodzi o kulach (córka nie chce rollatora).
W chłodne i deszczowe dni z babcia gra się w gry planszowe.
Babcia ma problemy z skórą- używa maści i trzeba jej pomóc w ich stosowaniu- zawsze przed snem.
Trzeba mierzyć kilka razy dziennie ciśnienie. Nosi pielucho-majtki.
Zakupy robi opiekunka, jedzenie kupuje się bardzo dobrej jakości i tyle ile potrzeba. Sklepy są bardzo blisko.
Córka bardzo aktywnie uczestniczy w życiu matki.
Codziennie 2h przerwy- przychodzą koleżanki lub córka.

Schorzenia: nadciśnienie, osłabienie starcze, inkontynencja

Pielęgniarka: codziennie przychodzą między 7-8 wydają i podają tabletki
raz w tygodniu przychodzą kąpać

Czynności wykonywane przez podopieczną:
– poruszanie się – o kulach,
– toaleta- samodzielnie, wkładki,
– higiena osobista/ mycie- z pomocą ,
– ubieranie- samodzielnie/z pomocą,
– jedzenie- samodzielnie.

Wstawanie w nocy: brak.

Zakres obowiązków:
– gotowanie,
– pranie, prasowanie,
– sprzątanie,
– zakupy (podopieczna chętnie towarzyszy), sklep blisko ok. 10 minut.

Warunki domowe: mieszkanie 80 m2, 2 łazienki, piękny taras, centrum miasta na przeciwko wielki park.
Warunki dla Opiekunki:
– pokój z łazienką, Internet, radio.
Wymagania:
– Pani ok. 50 lat,
– os. niepaląca,
– dobra znajomość j. niemieckiego,
– doświadczenie w opiece i opisanej sytuacji podopiecznej,
– gotowość do pracy 2 miesiące.
Stawka :1200 – 1400 €

ID ogłoszenia: 3445b880053afbf8