€ 1400€

Niemcy praca dla opiekunki osób starszych do Pani 82 l. z Wendeburga

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Wendeburg
  • Znajomośc języka: komunikatywna
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 2 miesiące
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 11 czerwca 2020 04:00

Od zaraz pilnie potrzebna rzetelna opiekunka osób starszych do podjęcia pracy w Niemczech. Zlecenie z Wendeburga przy opiece nad Panią w wieku 82 lat, która zmaga się z demencją na skutek przebytego udaru.

RODZAJ:
1. Nowe- Waltraud
2. Termin zlecenia od 12.06.2020 do: 6-8 tyg
3. Miejscowość: 38176 Wendeburg
Osoba podopieczna:
1.Wzrost: 160
2.Waga : 50
3.Wiek: ur . 1938

Opis Podopiecznej/go:
Seniorka ma 82 lata i mieszka sama w domu na wsi. Syn i jego rodzina mieszkają w domu obok na tej samej działce. Seniorka na początku kwietnia miała udar, którego następstwem jest postęp demencji.
Fizycznie jest jeszcze fit, ale pamięć któtkotrawła jest uszkodzona. Seniorka jest przez to nieufna i niespokojna.
Teraz śpi na sofie, bo jest sama i nie widzi potrzeby przebierania się w piżamę i kładzenia się do łózka.
Wyciek z jelita nie wymaga specjalnego zaopatrzenia, trzeba tylko dbać o regularne prysznice i dbanie o higienę seniorki.
Seniorka będzie jeszcze dalej diagnozowana neurologicznie pod kątem demencji, by dobierać lepsze leki.
Rodzina jest aktywna zaowodowo i seniorka spędza dużo czasu sama. Potrzeba opiekunki cierpliwej, z dystansem, która będzie potrafiła odnaleźć się w sytuacji i zorganizować system pracy wraz z rodziną.
Ważne jest prawo jazdy, bo seniorka jest szczęśliwa, jak może przejechać się po okolicy- wtedy jest spokojniejsza i zrelaksowana. Chętnie spaceruje i chodzi na cmentarz znajdujący się we wsi, byłoby dobrze, jakby opiekunka też czasem pomogła seniorce przy grobie.
Seniorka ma raz w tyg logopedię i raz w tyg gimnastykę. Czas wolny pomoże uregulować rodzina.
Sytuacja jest nowa dla wszystkich, dlatego wszytsko trzeba ustalić i dogrywać powoli na miejscu.
O zaopatrzenie inkontytencji seniroka jest w stanie zadbać sama, ale trzeba przypominać o zmoianie wkładek/pieluchomajtek.

Schorzenia: po udarze w kwietniu 2020; zaawansowana demencja (problemy z orientacją) , inkontynencja, niewielki wyciek z jelita grubego.

Pielęgniarka: nie ma
Czynności wykonywane przez podopiecznego:
a) poruszanie się – samodzielnie
b) toaleta – z pomocą, inkontynencja moczu
c) higiena osobista/ mycie – z pomocą
d) ubieranie- z pomocą (zależy od formy dnia)
e) Jedzenie. – samodzielnie

Wstawanie w nocy – może się zdarzyć, jak seniorka potrzebuje do toalety
Zakres obowiązków:
a) prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
b) opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
Warunki domowe: dom na wsi, do sklepu 10 min rowerem, 5 min samochodem, co 2 tyg przychodzi pani do sprzątania.

Warunki dla Opiekunki: pokój, własna łazienka, internet,. Czas wolny 2-3 godz dziennie, seniroka zostaje sama lub z rodziną. +2 razy po pół dnia.
Wymagania:
1. znajomość j. niemieckiego: FS ; kom/gut, palenie tylko na zewnątrz
2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona
3. gotowość do pracy w okresie:
4. Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie

Stawka 1400€
tel. 574 701 864

ID ogłoszenia: 1625edf9b61c2152

Brak tagów

Musisz być zalogowany, aby zapytać się o ogłoszenie.