€ 1,500.00

Oferta pracy w Niemczech opiekunka osób starszych do pary seniorów z Hanoweru

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Hanover
  • Znajomośc języka: komunikatywna
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 6 tygodni
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 18 czerwca 2020 04:23

Od zaraz w rejonie Hanoweru legalna praca w Niemczech dla opiekunki osób starszych. Zlecenie przy opiece nad parą seniorów w wieku 97 lat Pan i 90 lat Pani.

RODZAJ:
1. Nowe- Max i Dagmar
2. Termin zlecenia od: 24.06.2020 do: 6-8 tyg
3. Miejscowość: 30655 Hannover
Osoba podopieczna: Max
1.Wzrost: 175
2.Waga :57
3.Wiek: ur . 1923
Osoba podopieczna: Dagmar
1.Wzrost: 157
2.Waga : 54
3.Wiek: ur . 1930

Opis Podopiecznej/go:
Max ma 97 lat i jest bardzo spokojnym, kochanym panem. 5 lat emu maił udar, pocąkowo stan był zły, ale do tej pory funkcjonuje już dobrze. Czasem przy mówieniu potrzebuje więcej czasu, jak „zabraknie” mu słów, do tego źle słyszy. Prawie wszystko może zrobić samodzilenie i chętnie w spokoju sam spędza czas. Czasem przy groszej formie potrzebuje więcej pomocy przy myciu czy ubieraniu.
Dagmar ma 90 lat i jest jeszcze stosunkowo bardzo fit. Bardzo żle widzi – siatkówka oka jej się odkleja, ale wszystko robi jeszcze sama. Bardzo chętnie chodzi na zakupy – można to traktować jako jej hobby
Poza domem porusza się przy balkoniku, lub pod rękę.
Opiekunka powinna wspierać i odciązyc seniorkę. Jak ma gorszy dzień, trzeba jej pomóc przy kąpieli i zmianie worka cewnikowego.
Czas wolny dla opiekunki nie stanowi problemu, seniorzy mogą zostać sami przez kilka godzin.
Wazny jest komunikatywny język, by móc powtórzyć seniorowi, w razie potrzeby.

Schorzenia:
Max: po udarze, początek demencji, niewydolność sercowa, cewnik na stałe, osłabienie starcze
Dagmar: osteoporoza, osłabienie starcze, alergia na penicylinę, po zawale, niewydolność sercowa

Pielęgniarka: tak, rozkłada leki
Czynności wykonywane przez podopiecznego: Max
a) poruszanie się – balkonik, laska
b) toaleta – samodzielnie
c) higiena osobista/ mycie – z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) Jedzenie. – samodzielnie
Czynności wykonywane przez podopiecznego: Dagmar
a) poruszanie się – przy balkoniku
c) higiena osobista/ mycie – samodzielnie
d) ubieranie- samodzielnie

Wstawanie w nocy – tylko seniorka wstaje do toalety, ale nie wymaga pomocy opiekunki.
Zakres obowiązków:
a) prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
b) opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
Warunki domowe: dom w mieście, niedaleko centrum, do sklepu 5-10 min rowerem, pieszo ok 15 min, duże zakupy robi się z rodziną.
Warunki dla Opiekunki: pokój, łaznienka oddzielna, Internet, czas wolny 13-15, seniorzy zostają sami, +2 razy po pół dnia – seniorzy zostają sami.
Wymagania:
1. znajomość j. niemieckiego: komm, palenie tylko na zewnątrz
2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona
3. gotowość do pracy w okresie:
4. Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie

Stawka 1500€ netto
Tel. 574 701 864

ID ogłoszenia: 4595ee88be6af35d

Musisz być zalogowany, aby zapytać się o ogłoszenie.