€ 1500€

Praca w Niemczech dla opiekunki osób starszych do seniorów z Elze od kwietnia 2020

  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Elze
  • Znajomośc języka: komunikatywna
  • Doświadczenie: wymagane
  • Długość umowy: 2 miesiące
  • Zakwaterowanie pracownika: Zapewnione zakwaterowanie bezpłatne
  • Opublikowany: 26 marca 2020 03:58

Od kwietnia 2020 legalna praca w Niemczech jako opiekun lub opiekunka osób starszych. Zlecenie z Elze przy opiece nad Parą seniorów w wieku 81 lat Pan i 71 lat Pani.

RODZAJ:
1. Nowe- Klaus i Edeltraud
2. Termin zlecenia od: 16.04.2020 do:
3. Miejscowość: 31008 Elze
Osoba podopieczna: Klaus
1.Wzrost: 178
2.Waga : 70
3.Wiek: ur . 1939
Osoba podopieczna: Edeltraud
1.Wzrost: –
2.Waga : –
3.Wiek: ur . 1948

Opis Podopiecznej/go:
Klaus ma 81 lat i jest wdzięcznym i doceniającym życie człowiekiem. Jest osobą leżącą i potrzebuje pomocy przy każdej czynności.
Dodatkowo opiekuna wspomaga żona- jest z zawodu pielęgniarką, dlatego jest odciążeniem dla opiekuna. Od czasu do czasu trzeba seniora posadzić na wózek i pójść na spacer. Nie można używać liftu, bo senior panicznie się go boi. Zona próbuje go do tego przekonać, by odważył się zezwolić na lift.
Pani Eltraud ma 71 lat , jest kompletnie sprawna i troszczy się o swojego męża. Bardzo dba o higienę – z racji swojego zawodu, dlatego opiekun musi być osoba bardzo dbającą o hihienę osobistą jak i swojego otoczenia.
Trzeba troszczyć się o seniora i od czasu do czasu wspomóc przy prowadzeniu domu, należy utrzymywać porządek.
Seniorka chętnie też zrobi zakupy z opiekunem.
Czas wolny dla opiekuna nie stanowi problemu.
Schorzenia:
Klaus: po zawale, początek demencji, cukrzyca insulinowa, inkonytynencja
Edeltraud: po zawale SAMODZIELNA, NIE WYMAGA OPIEKI
Pielęgniarka: nie ma
Czynności wykonywane przez podopiecznego: Klaus
a) poruszanie się – osoba leżąca, ewntualnie wózek
b) toaleta – z pomocą- pampersy-pełna inkontynencja
c) higiena osobista/ mycie – z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) Jedzenie. – z pomocą
Rytm dnia: 8.00 wstaje, później śniadanie, 12.30 obiad, 13-15 drzemka, 18.00 kolacja, 20.00 cisza nocna
Wstawanie w nocy : 1-2 razy – zmiana pieluchy
Zakres obowiązków:
a) prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
b) opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
Warunki domowe: dom w mieście, niedaleko centrum, do sklepu 5 min pieszo, pani do sprzątania przychodzi 1 raz w tygodniu, ogrodnik wg potrzeby
Warunki dla Opiekunki: pokój, Internet, TV, czas wolny 13-15 , senior zostaje z żoną, +2 razy po pół dnia lub cały dzień- senior zostaje z żoną.
Wymagania:
1. znajomość j. niemieckiego: kom/gut, palenie tylko na zewnątrz /Mężczyzna lub kobieta
2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona
3. gotowość do pracy w okresie:
4. Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie

tel. 574 701 864

ID ogłoszenia: 2885e7b7b72e4a6b

Brak tagów